Kaderníctvo bude zatvorené do 17.3.2024 z dôvodu prebiehajúcej dovolenky.

Zo života NEXTHD - 07/2021

1. augusta 2021

Týmto článkom začíname pravidelnú rubriku o tom, čo sa za posledný mesiac udialo v našom salóne. Pokúsime sa touto formou priblížiť niečo zo zákulisia a ukázať zaujímavé momenty z nášho každodenného života.

Aj napriek tomu, že máme leto, tak v júli sme sa vôbec nenudili. Dalo by sa povedať, že to bol pre nás mesiac vzdelávania, keďže sme absolvovali až 2 školenia a po dlhej dobe neboli len online, ale mohli sme sa s kolegami z iných kaderníctiev a školiteľmi stretnúť naživo.

Barber školenie v Bardejove

Na začiatku mesiaca si Monika urobila výlet do kúpeľného mesta Bardejov, kde sa zúčastnila školenia, ktoré bolo zamerané na pánske strihy alebo inak povedané Barber techniky.

Školenie bolo na slušnej úrovni s dvoma školiteľmi z Poľska. Na modeloch predviedli niekoľko strihov a vychytávok, ktoré určite zapracujeme aj do nášho portfólia.

Začali sme písať blog!

S myšlienkou písať blog sme sa pohrávali už dlhší čas. Aby sme boli úprimní až príliš dlhý čas :D.

Prakticky od vzniku kaderníctva v roku 2014 sme s našimi zákazníkmi zdieľali počas návštev užitočné tipy a triky pre každodennú starostlivosť o vlasy. Zároveň sme často odpovedali na podobné otázky klientov a preto sme cítili, že tieto informácie by sme mohli dostať k ešte viac ľuďom práve prostredníctvom blogu.

Trvalo nám to 7 rokov, kým sme vydali náš prvý článok o tom ako sa starať o vlasy počas leta. 

Ak ste ho ešte nečítali, určite odporúčame.

Školenie KEVIN.MURPHY u nás

V strede mesiaca sa v našom salóne uskutočnilo školenie COLOR.ME od KEVIN.MURPHY.

Rolu lektorky na tomto školení zastávala Daniela Duranová, certifikovaný školiteľ KEVIN.MURPHY zo Žiliny. Na školení sa zúčastnilo dokopy 10 kaderníčok vrátane nás. Teoretické znalosti sme si všetci vyskúšali aj v praxi na štyroch modelkách.

Chceme sa touto cestou poďakovať Daniele za odovzdané vedomosti a niekoľko vychytávok a tipov nám rozšírilo možnosti pri farbení vlasov.

Vzhľadom na to, že takáto akcia sa u nás konala prvýkrát, bolo to pre nás aj dosť stresujúce a veľa vecí bolo pre nás nových. Ešte nikdy nebolo v našom salóne takéto množstvo ľudí naraz a mali sme možnosť vidieť ergonómiu nášho salónu v neštandardných podmienkach.

Balayage v Belgicku, Holandsku alebo na Slovensku?

Počas leta máme možnosť obslúžiť viac zahraničných klientov ako v iné časti roka. Počas júla sa k nám objednalo viacero turistov, ktorí si prišli pozrieť naše krásne mesto.

Zároveň aj viacero Slovákov žijúcich v zahraničí sa vracia na “prázdniny” domov, navštíviť rodičov alebo kamarátov v rodnom meste.

Práve s jednou takouto zákazníčkou máme príjemnú skúsenosť, o ktorú sa s vami radi podelíme. Zákazníčka sa k nám objednala na balayage. Počas návštevy sme sa dozvedeli, že žije dlhodobo v Bruseli a pred časom si nechala v jednom miestnom salóne urobiť balayage. Žiaľ výsledok nebol vôbec podľa jej predstáv aj napriek zaplatenej sume 150€.

Rozhodla sa preto vyhľadať iný salón, kde aj na základe recenzií verila, že jej výsledok opravia. Okrem čakacej doby v tomto salóne, ktorá bola 2 mesiace bola aj cena za službu “prémiová” a to 300€.

Výsledkom bolo až príliš silné zosvetlenie, čiže spokojnosť sa opäť nedostavila.

Keďže mala naplánovanú cestu na Slovensko, rozhodla sa dať balayage ešte jednu šancu. Priznala sa nám, že veľmi neverila, že by to “u nás na Slovensku” vedeli robiť a pri hľadaní salónu čelila značným obavám. 

Sme radi, že si nakoniec vybrala náš salón a po úvodnej konzultácii sme sa pustili do práce. Výsledok mal byť skôr jemný a prirodzený a teší nás, že práve u nás bola s výsledkom spokojná. Ešte pre porovnanie dodáme, že cena za túto službu bola 100€ a výsledok si môžete pozrieť na priložených fotkách.

Podobnú skúsenosť mala aj naša ďalšia zákazníčka, tentokrát z holandského Amsterdamu. V tamojšom salóne si dala urobiť balayage, pričom zvolený postup zahŕňal aj tupírovanie vlasov. Je to síce jedna z možností, ale u nás bola využívaná skôr pred niekoľkými rokmi, keď bola táto technika ešte tak trochu v plienkach.

Počas tupírovania sa jej vlasy zamotali a mierne aj vytrhali. Pri následnom fúkaní vlasov jej 2 kaderníčky neboli schopné vlasy vyčesať a bola to dosť bolestivá skúsenosť.

Počas návštevy u nás bola prekvapená, že jej balayage vykresľujeme voľnou rukou a s výsledkom bola tiež spokojná, čo nás veľmi teší.

Aj tieto dve zákazníčky nás utvrdili v tom, že s poctivým a individuálnym prístupom dokážeme poskytovať služby na svetovej úrovni aj v našich malých Košiciach.

Pozrite si viac o balayage v našom salóne.

Prekvapenie na záver

Úplne na konci mesiaca, sme zažili veľmi príjemné stretnutie s Bibianou, autorkou blogu www.bibiananavratil.sk, s ktorou sme sa dohodli na spolupráci a spoločne pre Vás pripravujeme v auguste prekvapenie.

Preto sledujte náš aj Bibianin instagram, aby Vám nič neušlo.